Porażka polskich siatkarzy w pierwszym sparingu. Niemcy lepsi w Spodku

Aktualizacja: 26 maj 2023, 00:17
25 maj 2023, 23:08

Siatkarze reprezentacji Polski przegrali pierwszy sparingowy mecz z Niemcami 2:3, który jednocześnie był ich pierwszym spotkaniem w 2023 roku. Okazję na rewanż będą mieli już w piątek, kiedy to obie reprezentacje zmierzą się ze sobą ponownie.

Polacy gorsi od Niemców w pierwszym sparingu

W pierwszym secie siatkarze reprezentacji Polski nie mogli wejść na swój optymalny poziom, z czego rywale skrzętnie korzystali. Biało-czerwoni prowadzili tylko raz – przy stanie 2:1. Później przewagę mieli już tylko Niemcy, którzy dowieźli taki stan do końca seta i wygrali go 25:21.

Wydawało się, że drugi set będzie miał taki sam przebieg – to przeciwnicy byli na prowadzeniu, a największą przewagę osiągnęli przy stanie 22:17. Polacy w samej końcówce wrzucili jednak drugi bieg i odrobili straty z nawiązką, triumfując w tym secie 26:24. W trzecim secie to drużyna Nikoli Grbicia była znacznie lepsza, co było widać właściwie od pierwszego serwisu. Tym razem to Niemcy nie mieli nic do powiedzenia – ani razu nie zdołali objąć prowadzenia. Biało-czerwoni pewnie wygrali więc tę partię 25:19.

Podopieczni Nikoli Grbicia postanowili dać kibicom zebranym w Spodku więcej emocji, bowiem w czwartym secie nieco odpuścili. Niemieccy siatkarze byli skuteczniejsi pod każdym względem gry i pewnie wygrali 25:17, doprowadzając do tie-breaka.

W decydującej partii spotkanie było dość wyrównane, ale od początku na prowadzeniu byli Niemcy, którzy ani razu nie przegrywali. W samej końcówce biało-czerwoni powalczyli jeszcze o odrobienie strat, ale ostatecznie goście wygrali 15:13.

Polska vs Niemcy 2:3 (21:25, 26:24, 25:19, 17:25, 13:15)

Po piątkowym drugim spotkaniu z Niemcami polscy siatkarze będą się już przygotowywać do turnieju Ligi Narodów. 1 i 2 czerwca rozegrają dwa sparingi z Japonią, po czym w Nagoi rozegrają cztery spotkania – z Francją, Iranem, Bułgarią i Serbią.