Siatkarska reprezentacja Polski. Znamy terminarz kwalifikacji olimpijskich

Aktualizacja: maj 25 2023, 22:56
maj 25 2023, 11:06

Na przełomie września i października drużyna Nikoli Grbicia weźmie udział w turnieju kwalifikacji olimpijskich, który zorganizują Chińczycy. Polacy podczas zawodów rozegrają siedem spotkań. W czwartek ujawniony został terminarz, z którego wynika, że większość starć biało-czerwonych odbędzie się w godzinach porannych.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Terminarz kwalifikacji olimpijskich. Poznaliśmy harmonogram

Belgia, Bułgaria, Kanada, Meksyk, Argentyna, Holandia i na końcu Chiny. Tak prezentuje się lista rywali siatkarskiej reprezentacji Polski podczas kwalifikacji do igrzysk olimpijskich. Dwa najlepsze zespoły z tej grupy wywalczą sobie prawo do gry w Paryżu w 2024 roku.

Zmagania w ramach turnieju kwalifikacyjnego odbędą się w Chinach na przełomie września i października. Zawody rozpoczną się dla biało-czerwonych meczem z Belgami. Zakończy go natomiast spotkanie z Chinami. Pierwsze sześć starć Polacy rozegrają o godzinie 10:00. Z kolei mecz z gospodarzami powinien się rozpocząć o 13:30.

Warto dodać, że nie poznaliśmy natomiast jeszcze  dokładnego harmonogramu zmagań kobiet. Biało-czerwone zawodniczki powalczą o igrzyska w Łodzi. Podopieczne Lavariniego zmierzą się z USA, Włochami, Niemcami, Tajlandią, Kolumbią, Koreą Południową i Słowenią.

Reprezentację Polski mężczyzn czeka niezwykle intensywny sezon. W nachodzącej kampanii dla biało-czerwonych będą liczyć się przede wszystkim wyniki w trzech startach. Priorytetem są mistrzostwa Europy, kwalifikacje olimpijskie oraz Liga Narodów, której finały zostaną rozegrane w Ergo Arenie w Gdańsku.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Co czeka siatkarzy w 2023 roku? Terminarz reprezentacji Polski

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA