ATP Brisbane: Porażka polskiego debla

6 sty 2016, 09:21

Łukasz Kubot oraz Marcin Matkowski, niestety przegrali swój drugi mecz na turnieju ATP w Brisbane. Polski duet, który przygotowuje się do startu na Igrzyskach Olimpijskich w Rio, nieudanie rozpoczął nowy sezon. Lepsza od Polaków okazała się australijska para Duckworth-Guccione, która pokonała Kubota oraz Matkowskiego 2:1 (3:6, 6:2, 10:4).

Polski debel po świetnej inauguracji sezonu, kiedy pokonała parę Marray-Qureshi 2:0, niestety już w drugim meczu nie popisał się tak świetnie. Pierwszy set toczył się pod dyktando Polaków, którzy już na początku seta przełamali serwis rywala, a tym samym wyszli na prowadzenie 3:0, które później już spokojnie pilnowali do końca. W późniejszej fazie seta biało-czerwoni tylko pilnowali wywalczonej przewagi, wygrywając pierwszą partię 6:3.

To co w pierwszym secie udało się polskiej parze, w drugim udało się Australijczykom, którzy również przełamali serwis Polaków i szybko odskoczyli na 3:0. Równa gra w kolejnych gemach, a także kilka popisowych serwisów, dało parze z Australii zwycięstwo w secie. Wynik 6:3 dla pary Duckworth-Guccione.

Przyszedł czas na super tie-break, który był popisem z jednej, jak i z drugiej strony. Lepiej zaczęli Polacy, którzy szybko wyszli na prowadzenie, ale nie skoncentrowali się na tyle, aby utrzymać korzystny wynik. Australijska para szybko odrobiła straty i zmiana stron nastąpiła przy stanie 3:3. Kubot i Matkowski zaczęli grać fatalnie i nie mogli przełamać podania rywali, ale także nie mogli zdobyć punktu przy swoim serwisie. Australijczycy odskoczyli na 8:3, a cały tie-break zakończył się wynikiem 10:4 dla pary Duckworth-Guccione.

Brisbane International, Australia, ATP World Tour 250 (pula nagród: 461,330 tys. dolarów), ćwierćfinał gry podwójnej mężczyzn:

Łukasz Kubot, Polska/Marcin Matkowski, Polska [3] – James Duckworth, Australia/Chris Guccione, Australia 6:3, 2:6, 4:10