Strona główna Pilka reczna Poznaliśmy skład MKS-u Perła na sezon 2018/2019!

Poznaliśmy skład MKS-u Perła na sezon 2018/2019!

0

We wtorkowe przedpołudnie na specjalnie zwołanej konferencji prasowej w lubelskim ratuszu poznaliśmy skład Mistrzyń Polski na nowy sezon. O wielu transferach spekulowało się od dłuższego czasu, a dzisiaj można już było wszystko potwierdzić.

Zgodnie z przewidywaniami prawe skrzydło utworzy duet z północy naszego kraju, czyli Patrycja Królikowska oraz Aneta Łabuda. Obie zawodniczki nieraz pokazywały, że posiadają talent do tej dyscypliny sportu i powinny być wzmocnieniem najlepszej polskiej ekipy, tym bardziej, że w ostatnim sezonie trener Lis dysponował na prawej flance jedynie praworęczną Małgorzatą Rolą.

Kolejnym wzmocnieniem jest powrót Joanny Szarawagi. Popularna “Johnny” grała już na Globusie i wraca do Lublina po dwóch latach w Vistalu Gdynia, z którym zdobyła mistrzostwo Polski i wystąpiła w Lidze Mistrzyń.

Największe i najbardziej niespodziewane zmiany zaszły na prawym rozegraniu. O ile o przyjściu Ewy Urtnowskiej z ligi francuskiej mówiło się w kuluarach, o tyle transfer Miji Moldrup może być zaskoczeniem. Będzie to dopiero druga Dunka w historii żeńskiej Superligi, a do MKS-u Perła przechodzi z Bundesligi.

Na pozostałych pozycjach zarząd lubelskiego klubu postawił na stabilizację. Lewe skrzydło stworzą Agnieszka Kowalska i Dagmara Nocuń. Na lewym rozegraniu zobaczymy Martę Gęgę, Małgorzatę Stasiak oraz Aleksandrę Rosiak. Na środku występować będą Valentina Nestsiaruk oraz Kinga Achruk. Między słupkami pozostaje ten sam tercet, czyli Weronika Gawlik, Aleksandra Januchta i Gabriela Besen.

Komentarze