Poznań Open: Hubert Hurkacz w wielkim finale!

9 cze 2018, 17:00

Świetne wieści z kortów Parku Tenisowego Olimpia. Hubert Hurkacz awansował do finału gry pojedynczej challengera tenisowego ATP Poznań Open 2018. W półfinale imprezy z pulą nagród 64 tysiące euro 21-letni polski tenisista pokonał Włocha Alessandro Giannessiego 6:4, 3:6, 6:3.

Decydujący dla losów pojedynku był szósty gem trzeciego seta, w którym Hurkacz odebrał serwis rywalowi. Przy decydującym punkcie tego gema piłka po ataku włoskiego zawodnika odbiła się bardzo blisko linii. Sędzia Katarzyna Radwan uznała, że był aut, z czym Giannessi nie mógł się pogodzić do końca spotkania, które trwało 116 minut.

Po raz trzeci Polak zagra w finale singla Poznań Open. Wcześniej dwa razy do decydującego pojedynku dotarł Jerzy Janowicz – w 2011 roku przegrał z Portugalczykiem Rui Machado, a dwanaście miesięcy później pokonał Francuza Jonathana Dasnieresa de Veigy. Hurkacz może być drugim polskim zwycięzcą challengera rozgrywanego w stolicy Wielkopolski. W niedzielę o godzinie 14.30 stanie do boju z rozstawionym z numerem jeden Japończykiem Taro Danielem.

Źródło: BP Poznań Open