Program zawodów w Wiśle, Szczyrku i w Zakopanem. Puchar Świata w Polsce

Aktualizacja: 22 wrz 2023, 18:31
22 wrz 2023, 16:39

W piątek ujawniono oficjalny terminarz PolSKIego Turnieju, czyli konkursów Pucharu Świata w skokach narciarskich, które w sezonie 2023/2024 odbędą się na naszym rodzimych skoczniach. W przyszłym roku zawodnicy będą rywalizowali w Wiśle, Szczyrku i Zakopanem od 12 do 21 stycznia.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

PolSKI Turniej. Osiem dni zawodów na rodzimych skocznaich

Za nieco ponad dwa miesiące odbędą się pierwsze zawody nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Rywalizacja najlepszych skoczków rozpocznie się 25 listopada w fińskiej Ruce. Dla naszego kraju będzie to wyjątkowa kampania, gdyż po raz pierwszy w historii zostanie rozegrany PolSKI Turniej. Złożą się na niego starty na trzech skoczniach: w Wiśle, Szczyrku oraz w Zakopanem.

W piątek (22 września) ruszyła oficjalna sprzedaż biletów na PolSKI Turniej. Organizatorzy zawodów ogłosili też program rywalizacji. Zmagania rozpoczną się 12 stycznia w Wiśle, a następnie rywalizacja przeniesie się do Szczyrku. Tam zawodnicy będą walczyć o medale 17 stycznia. Cały turniej zakończą konkursy na Wielkiej Krokwi w Zakopanem w weekend 20-21 stycznia.

Łącznie całe zmagania, które odbędą się w naszym kraju, będą składały się z ośmiu dni zawodów. W ramach polskiego turnieju rozegrane zostaną trzy konkursy indywidualne, konkurs duetów, konkurs drużynowy, która to poprzedzą trzy dni kwalifikacji. Na każdej ze skoczni odbędzie się rywalizacja indywidualna. Wisła dodatkowo ugości zmagania duetów, natomiast kibice zgromadzeni pod Wielką Krokwią obejrzą jeszcze wspomniany turniej drużynowy.

https://polski-sport.pl/thomas-thurnbichler-zadowolony-z-przygotowan-do-sezonu/

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA