Znakomity Projekt Warszawa krok od finału. Rywale nie ugrali nawet seta

Aktualizacja: 31 sty 2024, 13:19
31 sty 2024, 08:23

Siatkarze prowadzeni przez trenera Piotra Grabana zagrali we wtorek w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Challenge. Siatkarze Projektu Warszawa błyszczeli na parkiecie i pokonali fiński klub Akaa Volley 3:0 (25:18, 25:20, 25:14). Do awansu potrzebują już tylko dwóch setów.

Puchar Challenge: Kolejny mecz Projektu bez straty seta

Stołeczni siatkarze doskonale spisują się w Europie od samego początku. Zawodnicy Projektu Warszawa w Pucharze Challenge zdążyli już pokonać Calcit Kamnik, Saint Nazaire czy Steauę Bukareszt. Tylko francuski zespół był w stanie urwać seta zespołowi Piotra Grabana. W pozostałych starciach reprezentanci PlusLigi wygrywali po 3:0, nie zostawiając rywalom najmniejszych szans na wygraną.

W takim stylu warszawianie doszli do półfinału, gdzie przyszło im się mierzyć z fińskim Akaa Volley. Również i tym razem rywale polskiego zespołu byli tylko tłem dla świetnie zorganizowanych siatkarzy Grabana, którzy wygrali mecz 3:0. W całym spotkaniu jedynie w drugim secie Finowie byli w stanie nawiązać w miarę równą walkę, ale w końcówce warszawianie i tak odskoczyli rywalom na pięć punktów.

Najlepiej w stołecznym zespole spisał się kadrowicz selekcjonera Nikoli Grbicia, czyli Bartłomiej Bołądź. Lider Projektu Warszawa zdobył we wtorkowym starciu 17 punktów. Dobre zawody rozegrał również Artur Szalpuk. Drugi z siatkarzy zgromadził 14 punktów. Najsztuczniejszy w całym meczu był natomiast Matej Smidl (20 “oczek”).

Rewanż będzie miał miejsce już 7 lutego i zostanie rozegrany w Polsce. Stołecznemu zespołowi do awansu wystarczą tylko dwa sety. W finale drużyna z PlusLigi może zmierzyć się z włoską ekipą Vero Volley Monza lub turecką drużyną Galatasaray Stambuł.

Gładka porażka PGE Rysic Rzeszów z VakifBankiem. Kwestia awansu przesądzona?