Projekt Warszawa w półfinale Challenge Cup! Pewny triumf nad Steauą

Aktualizacja: 17 sty 2024, 10:27
16 sty 2024, 21:43

Siatkarze Projektu Warszawa postawili kropkę nad “i”, pewnie awansując do półfinału Challenge Cup. Po zwycięstwie 3:0 nad Steauą Bukareszt w pierwszym spotkaniu, w rewanżu warszawianie również triumfowali bez straty seta i potwierdzili swoją przewagę nad rywalem.

Projekt Warszawa w półfinale Challenge Cup

Rywalizacja w ćwierćfinale Challenge Cup przyjmowała formę dwumeczu. Przed tygodniem zajmująca obecnie trzecie miejsce w tabeli PlusLigi ekipa Projektu Warszawa gładko wygrała na wyjeździe 3:0, dlatego w kontekście rewanżu polski zespół był zdecydowanym faworytem.

Pierwszy set niemal w całości przebiegł pod dyktando siatkarzy Projektu, którzy od stanu 9:8 nie oddali prowadzenia i pewnie wygrali 25:19. W drugiej partii ekipa z Bukaresztu postawiła nieco trudniejsze warunki, jednak i tym razem drużyna ze stolicy Polski była skuteczniejsza, triumfując 25:19.

Najtrudniejsze zadanie Projekt Warszawa miał w trzecim w secie, w którym Steaua była bliska odrobienia strat. Rumuńska drużyna prowadziła 22:21, ale w końcówce ekipa z PlusLigi była skuteczniejsza i wygrała 25:23.

Projekt Warszawa – Steaua Bukareszt 3:0 (25:19, 25:19, 25:23)

W półfinale Challenge Cup zespół ze stolicy Polski zagra ze zwycięzcą rywalizacji hiszpańskiego Pamesa Teruel z fińskim AKAA Volley. Pierwsze starcie zostanie rozegrane 30 stycznia lub 1 lutego, natomiast rewanż tydzień później.

Grot Budowlani odpada z Ligi Mistrzyń. Kapitalny mecz Magdaleny Stysiak dla Fenerbahce