Przed nami mistrzostwa świata w piłce siatkowej. Rusza sprzedaż biletów

Aktualizacja: 30 maj 2023, 13:44
1 sie 2022, 17:02

Już 26 sierpnia rozpoczną się mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn, które zostaną zorganizowane przez Polskę i Słowenię. W związku z tym PZPS poinformował, że już w najbliższy czwartek rozpocznie się sprzedaż biletów na ten turniej.

Sprzedaż biletów na MŚ 2022 będzie podzielona na dwa etapy

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Tegoroczne mistrzostwa świata miały się odbyć w Rosji. Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) postanowiła jednak zmienić gospodarza imprezy w związku z rozpętaniem przez ten kraj wojny na terenie Ukrainy. Ostatecznie turniej zostanie rozegrany w Polsce i Słowenii. Początek mistrzostw świata już 26 sierpnia. Zakończenie zaplanowano natomiast na 11 września.

Teraz Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował, że sprzedaż biletów na turniej ruszy już w czwartek 4 sierpnia o godzinie 12:00. Będzie ona podzielona na dwa etapy. Najpierw do sprzedaży trafią wejściówki na fazę grupową, która odbędzie się w Polsce w dniach 26-31 sierpnia w Katowicach. W tym samym czasie do nabycia będą również bilety na fazę pucharową, którą zaplanowano w Gliwicach (4-8 września).

W drugim etapie rozpocznie się natomiast sprzedaż biletów na fazę finałową. Od 9 sierpnia 2022 będzie można kupić bilety na starcia półfinałowe oraz spotkania, których stawką będą medale MŚ. Te rozegrane zostaną odpowiednio 10 i 11 września w Katowicach.

Ceny wejściówek rozpoczną się już od 69 złotych

Jak to wygląda, jeśli chodzi o ceny biletów? Wejściówki na fazę grupową zaczynają się od 69 złotych. Z kolei najlepsze miejsca kosztują 249 złotych. Bilety na fazę pucharową to koszt rzędu od 89 do 329 złotych. Najdroższe wejściówki będą oczywiście na finały i zakosztują one od 149 do 499 złotych. Sprzedaż biletów na stronie ebilet

Polska i Słowenia podzieliły się zadaniami w ten sposób, że w naszym kraju rozegrane zostaną mecze dwóch z sześciu grup. Kolejne cztery rywalizować będą natomiast w Lublanie. Spotkania 1/8 finału i ćwierćfinałów podzielono równo między Lublanę i Gliwice. Natomiast od półfinałów wszystkie mecze rozgrywać się będą już tylko w Katowicach.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

MŚ w siatkówce mężczyzn. Harmonogram imprezy:

  • 26-31 sierpnia: faza grupowa (Katowice, Lublana)
  • 3-6 września: 1/8 finału (Gliwice, Lublana)
  • 7-8 września: 1/4 finału (Gliwice, Lublana)
  • 10 września: 1/2 finału (Katowice)
  • 11 września: mecz o 3. miejsce, finał (Katowice)

Na koniec przypomnijmy, że Polacy na MŚ zagrają w grupie C. Biało-Czerwoni zmierzą się z Bułgarią, Meksykiem oraz Stanami Zjednoczonymi. Pierwszy mecz reprezentacja rozegra już 26 sierpnia o godzinie 20:30.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ma nowego trenera. To Tuomas Sammelvuo

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA