Strona główna Tenis ATP Przysiężny w finale w Kioto, Fyrstenberg w finale w Acapulco!

Przysiężny w finale w Kioto, Fyrstenberg w finale w Acapulco!

0

Dzisiejszej nocy polscy tenisiści zanotowali kolejne cenne zwycięstwa. W półfinale deblowego turnieju ATP World Tour w Acapulco Łukasz Kubot w parze z meksykaninem Santiago Gonzalezem pokonali Białorusina Maksa Mirnego i reprezentanta Dominikany Victora Estrellę 6:3 7:6. W finale polsko-meksykańska para zmierzy się z parą chorwacko-brazylijską – Ivan Dodig/Marcelo Melo. Przypomnijmy, że Fyrstenberg i Gonzalez triumfowali 2 tygodnie temu w turnieju w Memphis. Jutro czeka ich więc walka o drugi tytuł w tym miesiącu.

ATP World Tour, Acapulco – półfinał gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg (Polska) / Santiago González (Meksyk) – Victor Estrella (Dominikana) / Maks Mirnyi (Białoruś) 6:3, 7:6(3)

 

W turnieju ATP Challenger Tour w japońskim Kioto doszło do polsko-polskiego półfinału. Michał Przysiężny zmierzył się w nim z Andriejem Kapasiem. Lepszy okazał się starszy z Polaków, wygrywając 7:6 6:4. Popularny “Ołówek” w finale zmierzy się z Australijczykiem Johnem Millmanem. Turnieje z cyklu ATP Challenger są nieco niższe rangą niż turnieje ATP World Tour, za wygrane przyznaje się mniej punktów do światowego rankingu, a także mniejsze nagrody pieniężne.

ATP Challenger Tour, Kioto – półfinał gry pojedynczej:

Michał Przysiężny (Polska, 7) – Andriej Kapaś (Polska) 7:6(5), 6:4

Komentarze