PŚ w Lahti: Kupczak zapunktował, ale nie utrzymał świetnej pozycji po skokach

Aktualizacja: 21 lut 2016, 17:06
21 lut 2016, 14:06

Szczepan Kupczak nie utrzymał świetnego miejsca zajmowanego po skokach i ostatecznie uplasował się na 29. pozycji w niedzielnych zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w fińskim Lahti.

Po pierwszej części rywalizacji, Kupczak zajmował 7. miejsce. Polak oddał skok na odległość 119 metrów i przed biegiem tracił do wyruszającego na trasę jako pierwszego Japończyka Akito Watabe 1 minutę i 16 sekund.

Bieg to słabsza ze stron Kupczaka, co widać było na trasie dzisiejszej rywalizacji na 10 kilometrów. W miarę upływu zmagań, polski kombinator spadał coraz niżej w klasyfikacji.

Do momentu przebiegnięcia 2,5 kilometra, Kupczak utrzymywał się w pierwszej dziesiątce i wydawało się, że może zaliczyć najlepszy start w karierze. W dalszej części biegu wyraźnie osłabł i ostatecznie został sklasyfikowany na 29. miejscu.

Zwyciężył Niemiec Fabian Riessle, który wyprzedził swojego rodaka Johannesa Rydzeka i Japończyka Akito Watabe. Drugi z reprezentantów Polski, Adam Cieślar nie wystartował.

Kolejne zawody Pucharu Świata już we wtorek. Zawodnicy wystartują w fińskim Kuopio.