PŚ: Wspaniały pościg i zwycięstwo Norwega, dobry występ Cieślara

28 lut 2016, 15:27

Norweg Magnus Krog zwyciężył w zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej, rozgrywanych we włoskim Val di Fiemme. Na 18. miejscu zawody ukończył Adam Cieślar.

Po konkursie skoków prowadził Niemiec Eric Frenzel, przed swoim rodakiem Tobiasem Simonem i Norwegiem Haavardem Klemetsenem. Liderujący Niemiec był jedynym skoczkiem, któremu udało się przekroczyć granicę 120 metrów.

Dobry skok oddał Szczepan Kupczak, który zaliczył 108,5 metra i zajmował 11. miejsce. Nieco słabiej spisał się Adam Cieślar, który po skoku na odległość 103 metrów zajmował 30. pozycję. Przed biegiem, Kupczak tracił do lidera 1 minutę i 28 sekund, a Cieślar 2 minuty i 22 sekundy.

Na starcie biegu zabrakło kilku zawodników, między innymi Szczepana Kupczaka. Polak przez dłuższy czas musiał pauzować z powodu kontuzji i nie doszedł jeszcze do pełni sił. Zatem jedynym naszym zawodnikiem w stawce biegaczy był Adam Cieślar.

Prowadzący po skokach Frenzel rozpoczął dosyć kiepsko, szybko zaczęła topnieć jego przewaga nad najgroźniejszymi konkurentami. Za jego plecami dobrze radzili sobie zwłaszcza Norweg Magnus Krog i Austriak Wilhelm Denifl. Obaj tracili na starcie ponad minutę, a po niespełna czterech kilometrach już tylko 30 sekund. Na tym etapie o kilka miejsc awansował Adam Cieślar, który w tym momencie był na 23. miejscu.

Na półmetku rywalizacji, Frenzel miał już tylko 21 sekund przewagi nad dwójką Krog – Denifl. Do Niemca stratę odrabiali praktycznie wszyscy czołowi zawodnicy. Dobrze radził sobie Cieślar, który po przebiegnięciu 5 kilometrów awansował na 20. miejsce.

Przed rozpoczęciem ostatniej 2,5-kilometrowej pętli, na prowadzeniu była już dwójka Krog – Frenzel. Za ich plecami, z niespełna 20-sekundową stratą byli Norweg Joergen Graabak i Niemiec Fabian Riessle. Cały czas na 20. miejscu biegł Adam Cieślar.

Jako pierwszy linię mety przekroczył Krog, który świetnie zaprezentował się w końcówce. Znacznie osłabł Frenzel, który ostatecznie zajął dopiero 4. miejsce. Za plecami Kroga finiszował Graabak i Riessle. O kilka miejsce zdołał awansować jeszcze Cieślar, który zajął 18. miejsce.