PŚ w Berlinie: Podium Artura Nogala. Przyzwoite starty Polaków

27 sty 2017, 18:11

Pierwszy dzień berlińskich zawodów z cyklu Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim już za nami. Był on dość przyzwoity w wykonaniu Polaków, którzy kończyli swoje konkurencje w czołówce. Bardzo dobrze spisał się Artur Nogal, który zajął 3. miejsce w biegu “B” na dystansie 500 metrów.

W biegu Nogala w końcu wszystko zagrało tak jak trzeba. Polak pojechał bardzo przyzwoicie i dzięki temu udało mu się zająć 3. miejsce w biegu “B” na dystansie 500 metrów. Lepsi od niego byli tylko Włoch Mirko Giacomo Nenzi oraz Japończyk Yuya Oikawa. 16. miejsce w tej konkurencji zajął Sebastian Klosiński. Słabszy start na tym samym dystansie zaliczył dzisiaj Artur Waś, który zajął dopiero 8. miejsce. 18. miejsce zajął Piotr Michalski. W biegu na 500 metrów. 7. miejsce w rywalizacji pań na tym dystansie zajęła Natalia Czerwonka.

Z bardzo dobrej strony pokazał się Mistrz Olimpijski – Zbigniew Bródka, który na swoim koronnym dystansie 1500 metrów, zajął świetne 5. miejsce. Polak dawno nie jeździł tak dobrze jak dzisiaj i widać, że forma z zawodów na zawody jest coraz lepsza. 11. miejsce zajął Jan Szymański, a 16. miejsce Konrad Niedźwiedzki. W biegu dywizji “B” na tym samym dystansie, 13. miejsce zajął Adrian Wielgat, a 36. miejsce Roland Cieślak.

11. miejsce w biegu dywizji “A” na 1000 metrów, zajęła Natalia Czerwonka. W biegu dywizji “B” na tym samym dystansie, 7. miejsce zajęła Luiza Złotkowska.