PŚ w biathlonie: Kolejne zwycięstwo Niemek. Średni występ reprezentantek Polski

5 mar 2017, 10:04

Polskie biathlonistki zajęły 13. miejsce w rywalizacji sztafet 4 × 6 km w zawodach Pucharu Świata w PjongCzang. Zwyciężyły reprezentantki Niemiec.

Polska sztafeta wystąpiła w składzie: Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Kinga Mitoraj i Krystyna Guzik. Polskie biathlonistki łącznie dobierały 13. naboi. Dodatkowo Kinga Mitoraj musiała pokonać jedną karną rundę. Ostatecznie nasze reprezentantki ukończyły rywalizację na 13. miejscu.

W dzisiejszym biegu triumfowały reprezentantki Niemiec, które wystąpiły w składzie: Nadine Horchler, Maren Hammerschmidt, Denise Herrmann i Franziska Hildebrand. Po ostatnim strzelaniu szanse na dwa pozostałe miejsca na podium miały sztafety z Czech, Norwegii, Szwecji i Włoch. Ostatecznie na finiszu najszybsza była Olsbu i to Norweżki zajęły drugie miejsce w dzisiejszych zawodach. Natomiast na trzeciej pozycji uplasowały się Czeszki. Różnica pomiędzy drugą i czwartą sztafetą dzisiejszych zawodów wyniosła tylko 0,2 s.

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się w Kontiolahti. W fińskiej miejscowości zawodnicy będą rywalizować w biegach sprinterskich, pościgowych oraz sztafetach mieszanych.