PŚ w biathlonie: Polki na 12. miejscu w Anterselvie

22 sty 2017, 16:15

Polskie biathlonistki zajęły 12. miejsce biegu sztafetowym 4×6 km w zawodach Pucharu Świata w Anterselvie. W dzisiejszym biegu zdecydowane zwycięstwo zanotowały reprezentantki Niemiec.

Polki wystąpiły w składzie: Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Anna Mąka i Krystyna Guzik. Nasze biathlonistki łącznie dobierały sześć naboi. Najlepiej zaprezentowała się Krystyna Guzik, która strzelała bezbłędnie, dzięki czemu nasza sztafeta awansowała z 15 pozycji na 12. miejsce.

Po pierwszej zmianie w czołówce biegło kilka sztafet. Dopiero po drugiej zmianie Niemki objęły zdecydowane prowadzenie. Znakomicie zaprezentowała się Maren Hammerschmidt, która wypracowała przewagę ponad 30 sekund nad najgroźniejszymi rywalkami. Na kolejnych zmianach Hildebrand i Dahlmeier utrzymały bezpieczną przewagę i to Niemki po raz trzeci w tym sezonie triumfowały w rywalizacji sztafet. Drugie miejsce zajęły Francuzki, a na najniższym stopniu podium stanęły reprezentantki Włoch.