PŚ w biathlonie: Zwycięstwo Makarainen. Dobry występ Magdaleny Gwizdoń

14 sty 2017, 16:34

Kaisa Makarainen wygrała bieg sprinterski w Ruhpolding. Najlepiej z Polek zaprezentowała się Magdalena Gwizdoń, która zajęła 10. miejsce.

Magdalena Gwizdoń strzelała dziś bezbłędnie i dzięki temu po raz drugi w tym sezonie uplasowała się w czołowej dziesiątce zawodów Pucharu Świata. Oprócz Gwizdoń do jutrzejszego biegu pościgowego zakwalifikowała się Monika Hojnisz, która zajęła 57. miejsce.

Bezbłędna na strzelnicy była również Kinga Mitoraj. Niestety słaby czas biegu spowodował, że ukończyła dzisiejszy sprint na 62. pozycji. Na 67. miejscu została sklasyfikowana Krystyna Guzik, która zanotowała dziś trzy niecelne strzały. Również trzy niecelne strzały zaliczyła Kamila Żuk, która ostatecznie zajęła 76. miejsce.

Dziś bezkonkurencyjna była Kaisa Makarainen. Reprezentanta Finlandii strzała bezbłędnie i znakomicie spisała się na trasie biegowej. Drugie miejsce zajęła Czeszka Gabrielę Koukalovą, która straciła do Finki 22 sekundy. Trzecie miejsce ze stratą 30 sekund zajęła Laura Dahlmeier.