PŚ w Chanty-Mansijsku: Biegi ze startu wspólnego odwołane!

20 mar 2016, 11:09

Niedziela miała być ostatnim dniem rywalizacji w Pucharze Świata dla biathlonistek i biathlonistów, którzy mieli ruszyć do startu w biegach masowych. Zostały one jednak odwołane z powodu bardzo silnego wiatru.

W biegach masowych miała startować najlepsza „30-tka” Pucharu Świata, rozstawiona według zajmowanych miejsc. W gronie kobiet przewidywaliśmy trójkę reprezentantek Polski, która miała nadzieję na świetne zakończenie, dość udanego sezonu – Krystynę Guzik, Magdalenę Gwizdoń i Monikę Hojnisz. W gronie panów nie mieliśmy na starcie żadnego Polaka.

Puchar Świata w rywalizacji kobiet zdobyła Gabriela Soukalova, uzyskując 926 punktów i wyprzedzając o 124 punkty Marie Dorin Habert. Podium uzupełniła Dorothea Wierer – 780 punktów. W gronie panów bezkonkurencyjny był Martin Fourcade – 977 punktów, który zdeklasował Antona Szipulina o 283 punkty. Podium uzupełnił Tarjei Boe – 606 punktów.

Dobre lokaty w tym sezonie zajęły reprezentantki Polski. 10. była Krystyna Guzik – 464 punkty, na 17. pozycji sklasyfikowana została Magdalena Gwizdoń – 371 punktów, a Monika Hojnisz była 24, z dorobkiem 285 punktów. Sezon nie wyszedł dwukrotnej medalistce MŚ z Kontiolahti – Weronice Nowakowskiej, która z dorobkiem 35 punktów zajęła 61. miejsce. Kilka dni temu Polka ogłosiła jednak, że spodziewa się dziecka i w przyszłym sezonie nie będzie rywalizować w elicie biathlonowej. W gronie mężczyzn, Polacy nie zdobywali w tym sezonie punktów.