PŚ: Justyna Kowalczyk dobrym występem pożegnała się z Pucharem Świata

12 mar 2017, 13:40

Justyna Kowalczyk zajęła szóste miejsce w ostatnim dla niej w tym sezonie biegu Pucharu Świata na dystansie 30 kilometrów techniką klasyczną. Bezkonkurencyjna po raz kolejny była Norweżka Marit Bjoergen.

Wszystkie cztery punkty bonusowe padły oczywiście też łupem Norweżki, która rozpoczęła od prowadzenia na 2. kilometrze i 700. metrze. Później kontynuowała swoją dominację na kolejnych pomiarach i premiach na 9., 16. i 24,6 kilometrze. Na ostatniej premii przewaga Bjoergen nad rywalkami wynosiła już…ponad dwie minuty!

W międzyczasie “goniąca” piątka szachowała się i wymieniała przodownictwem. Kowalczyk prowadziła grupę tylko raz, na dziewiątym kilometrze kiedy to Polka i Kalla uciekły pozostałym zawodniczkom i wypracowały sobie kilkusekundową przewagę. Niestety, końcówka biegu to już uformowanie się za plecami Bjoergen grupki pięciu zawodniczek, które finiszowały na ostatnich metrach. Najsłabsza z grupy była Kowalczyk, która ostatecznie zajęła szóste miejsce. Podium z kolei uzupełniły Finki Krista Parmakoski i Kerttu Niskanen.

Dla Kowalczyk był to ostatni bieg Pucharu Świata w tym sezonie. Nasza najlepsza i najbardziej utytułowana biegaczka wystartuje jeszcze jednak w biegach zaliczanych do cyklu Visma Ski Classics.