PŚ kobiet: Hoelzl najlepsza. Świetny wynik Rajdy

Aktualizacja: 25 sty 2023, 11:05
2 lut 2020, 17:00

Chiara Hoelzl z Austrii wygrała niedzielne zmagania z cyklu Pucharu Świata w Oberstdorfie. Świetnie spisała się Kinga Rajda, która wskoczyła do pierwszej dziesiątki!

Po pierwszej rundzie prowadziła Chiara Hoelz z Austrii, która uzyskała 127,5 metra z notą 145 pkt. 7,4 pkt mniej zgromadziła druga Maren Lundby z Norwegii (122,5 m). Czołową trójkę uzupełniała Juliane Seyfarth z Niemiec.

Na 6. pozycji sklasyfikowano Kingę Rajdę. Najlepsza z podopiecznych Łukasza Kruczka uzyskała aż 128 metrów i wywalczyła 131,3 pkt.

W drugiej rundzie Polka wytrzymała z presją i wylądowała na 127 metrze, choć po swoim skoku uległa lepiej dysponowanej Maricie Kramer (125 m; 137 m). Finałowa próba pozwoliła Austriaczce wskoczyć na najniższy stopień podium. Polka z kolei zdołała zachować swoją pozycję. Jej nota wyniosła 253,1 pkt.

Konkurs wygrała natomiast Chiara Hoelzl, która w finale dołożyła 129 metrów dające jej ostatecznie 287,6 pkt. To ponad 10 pkt więcej od drugiej Maren Lundy (131,5 m).

Anna Twardosz nie wywalczyła pucharowych punktów zajmując 38. lokatę.