PŚ kobiet w Oberstdorfie: Triumf Hoelzl Rajda punktuje

Aktualizacja: 27 sty 2023, 08:03
1 lut 2020, 16:53

Chiara Hoelzl wygrała sobotni konkurs Pucharu Świata w Oberstdorfie. Pucharowe punkty zdołała wywalczyć jedna z Polek – Kinga Rajda.

Liderką po pierwszej serii była Chiara Hoelz z Austrii, która uzyskała 130 metrów. 134,9 pkt dawało jej 3,1 pkt przewagi nad drugą Maren Lundy z Norwegii (127,5 m). Czołówkę uzupełniała Austriaczka – Marita Kramer (127,5 m).

W drugiej rundzie Hoelz utrzymała mistrzowski poziom uzyskując 141,5 metra. Dało jej to 284,9 pkt i 8,7 pkt przewagi nad drugą Lundby (133,5 m). Podium uzupełniła piąta po pierwszym skoku – Daniela Iraschko-Stoelzl (122 m; 130,5 m).

Pucharowe punkty wywalczyła też Kinga Rajda, która po pierwszym skoku na 104 metr zajmowała 28. lokatę. W drugim skoku Polka zdecydowanie się poprawiła lądując na 113 metrze i 50 centymetrze. Finalnie zajęła 25. lokatę.

Do drugiej serii nie awansowała Anna Twardosz i Joanna Szwab, które zajęły 32. i 36. pozycję.