PŚ: Kolejny słaby start Bródki i kolegów

21 lis 2015, 20:37

Polscy panczeniści zajęli dalekie miejsca w wyścigu na 1000 metrów podczas zawodów Pucharu Świata w Salt Lake City. Warto dodać, że żaden z nich nie znalazł się w pierwszej dziesiątce… grupy B.

Najwyżej z Polaków uplasował się Jan Szymański, który zajął 11. miejsce z czasem 1.09,34. Kolejny bardzo słaby start zaliczył Zbigniew Bródka, która ma fatalny początek sezonu. Mistrz olimpijski z Soczi był dopiero 24. osiągając czas 1.10,11. Trzeci z biało-czerwonych, Konrad Niedźwiedzki został zdyskwalifikowany.

W silniejszej grupie A na dystansie 1000 metrów wystartuje Piotr Michalski. Rywalizacja zaplanowana jest na 23.30 polskiego czasu.

W rywalizacji kobiet na 1500 metrów, piąte miejsce zajęła Luiza Złotkowska. Polka uzyskała czas 1.56,46. Druga z biało-czerwonych, Katarzyna Woźniak z czasem 1.59,61 była 19.

W mocniejszej grupie A na tym dystansie ścigać się będzie Natalia Czerwonka. Początek tej rywalizacji tuż po północy polskiego czasu.