PŚ w kombinacji norweskiej: Bardzo dobry występ Adama Cieślara w Schonach!

18 mar 2017, 16:42

Adam Cieślar zajął siódme miejsce w zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Dla 24-letniego zawodnika AZS AWF Katowice jest to najlepszy wynik w karierze. W sobotniej rywalizacji w Schonach zwyciężył reprezentant gospodarzy Eric Frenzel.

Cieślar po konkursie skoków plasował się na 3. pozycji. Polak rozpoczął bieg ze stratą 10 sekund do Japończyka Yoshito Watabe. Natomiast zaledwie sekundę przed Polakiem na trasę wyruszył Austriak Wilhelm Denifl. 34. miejsce po konkursie skoków zajmował drugi z reprezentantów Polski Paweł Słowiok.

Na trasie liczącej dziesięć kilometrów najlepiej spisał się Eric Frenzel. Reprezentant Niemiec o zwycięstwo w dzisiejszych zawodach rywalizował z Deniflem, którego ostatecznie wyprzedził o trzy sekundy. Na trzeciej pozycji finiszował drugi z reprezentantów Niemiec Johannes Rydzek.

Adam Cieślar pobiegł bardzo dobrze i ostatecznie przeciął linię mety na 7. miejscu. Polak na trasie biegowej uzyskała 19. czas. Fantastyczną dyspozycję biegową zaprezentował Paweł Słowiok, który uzyskał trzeci wynik. Dzięki temu ukończył dzisiejszą rywalizację na 18. miejscu. Najlepszy czas na 10 kilometrowej trasie uzyskał reprezentant Włoch Alessandro Pittin.

Liderem klasyfikacji generalnej jest Eric Frenzel, który o 54 punkty wyprzedza Johannesa Rydzeka. Adam Cieślar zajmuje 44. miejsce, a Paweł Słowiok jest 58.