PŚ w kombinacji norweskiej: Dobry występ biało-czerwonych. Frenzel triumfuje w klasyfikacji generalnej

19 mar 2017, 17:54

Paweł Słowiok zajął 17. miejsce w zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Schonach. Drugi z reprezentantów Polski Adam Cieślar ukończył rywalizację na 24. pozycji. W ostatnich zawodach w sezonie zwyciężył Niemiec Eric Frenzel, który tym samym przypieczętował swój triumf w klasyfikacji generalnej.

Liderem rywalizacji po konkursie skoków był reprezentant Niemiec Tobias Simon. Na drugim miejscu plasował się kolejny z reprezentantów naszych zachodnich sąsiadów Johannes Rydzek. Trzeci rezultat na skoczni zanotował Norweg Jan Schmid. Lider klasyfikacji generalnej Eric Frenzel plasował się na 8. miejscu. Z dwójki reprezentantów Polski lepiej spisał się Adam Cieślar, który zajął 24. miejsce. Natomiast Paweł Słowiok był 29.

Od samego początku rywalizacji na trasie biegowej prowadziła dwójka Rydzek i Schmid. Za nimi zaciekle starty z rywalizacji na skoczni próbował odrobić Frenzel. Jeszcze cztery kilometry przed metą dwójka liderów miała 25 sekund przewagi nad liderem klasyfikacji generalnej. Jednak od tego momentu strata zaczęła drastycznie maleć. Dwa kilometry przed metą Frenzel dołączył do Rydzeka, natomiast dystans zaczął tracić Schmid. Na ostatnim kilometrze Frenzel potwierdził znakomitą formę i bez problemu zostawił za plecami kolegę z kadry i samotnie dotarł do mety.

Ostatecznie na drugiej pozycji finiszował reprezentant Francji Francois Braud. Na trzeciej pozycji linę mety przeciął reprezentant Japonii Akito Watabe. Natomiast Johannes Rydzek ukończył bieg na 9. pozycji. Ponownie bardzo dobrą formę biegową potwierdził Paweł Słowiok, który uzyskał 12. czas biegu, dzięki czemu ukończył dzisiejsze zawody na 17. miejscu. Adam Cieślar uzyskał 27. rezultat i na takim samym miejscu zakończył ostatnie zawody w sezonie.

Po raz piąty w karierze zwycięzcą klasyfikacji generalnej Pucharu Świata został Eric Frenzel. Reprezentant Niemiec w sezonie 2016/2017 zgromadził 1734 punkty.  Na drugim miejscu uplasował się Johannes Rydzek, który uzbierał łącznie 1609 punktów. Trzecie miejsce zajął Akito Watabe, który zdobył 1086 punktów. Na 43. miejscu został sklasyfikowany Adam Cieślar, który zdobył 53 punkty. Natomiast Paweł Słowiok z 28 oczkami na koncie zajął 50. lokatę.