PŚ w kombinacji norweskiej: Słaby występ biało-czerwonych w Ramsau. Trzech Niemców na podium

18 gru 2016, 16:40

Eric Frenzel wygrał zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Ramsau. Polacy ukończyli zawody poza czołową trzydziestką.

Najwyżej punktowany skok zanotowała Austriak Mario Seidl. Drugi wynik uzyskał Niemiec Vinzenz Geiger. Eric Frenzel uzyskał trzecią notę i rozpoczął bieg 17 sekund po Austriaku.

Z dwójki biało-czerwonych lepszy skok oddał Szczepan Kupczak, który zajął 27. miejsce. Polak rozpoczął bieg ze stratą minuty i 13 sekund do lidera. Natomiast Paweł Słowiok zajął 40. miejsce i wystartował 18 sekund po koledze z reprezentacji.

Eric Frenzel o zwycięstwo w dzisiejszych zawodach rywalizowała ze swoim rodakiem Fabianem Riessle, który po skokach plasował się na czwartej pozycji. Ostatecznie Frenzel zapewnił sobie zwycięstwo dopiero na finiszu, wygrywając o 0,8 sek. Trzecie miejsce ze stratą 23 sekund zajął Geiger.

Niestety biało-czerwoni nie byli w stanie awansować do czołowej trzydziestki. Zdecydowanie lepiej pobiegł Paweł Słowiok, który awansował na 37. miejsce. Natomiast Szczepan Kupczak zanotował dopiero 47. czas biegu i ukończył bieg na 46. pozycji.