Strona główna Sporty zimowe Skoki narciarskie PŚ Kuopio: Żyła najlepiej z Polaków, popis Freunda!

PŚ Kuopio: Żyła najlepiej z Polaków, popis Freunda!

0

Piotr Żyła jako jedyny z dziś startujących biało-czerwonych zdołał zdobyć punkty w loteryjnym i jednoseryjnym konkursie na średnim obiekcie w fińskim Kuopio. Zwyciężył Niemiec Severin Freund, który okazał się lepszy m.in od Andersa Bardala, Stefana Krafta i Simona Ammana, który przy okazji pobił rekord skoczni, lądując na 106 metrze. 

Piotr Żyła po skoku na odległość 96,5 m został sklasyfikowany na 10. miejscu. Polak do podium stracił 8,6 pkt, a nad 11. Andreasem Wellingerem z Niemiec miał 0,2 pkt przewagi.

Pozostali Polacy nie zachwycili, żeby nie powiedzieć – zawiedli.

Jan Ziobro ukończył rywalizację na pechowym 31. miejscu i nie zdobył żadnego punktu do klasyfikacji generalnej. Za skok na 92 metr, otrzymał notę 104 pkt.

Trzeci z Polaków startujący dziś w konkursie – Klemens Murańka również nie powalił. Usprawiedliwiać go może jedynie fakt, że dziś, jak i zwykle pogoda w Kuopio jest bardzo loteryjna, a konkursy bez zakłóceń zdarzają się tu bardzo rzadko. Polak lądował na 86 m i ostatecznie został sklasyfikowany na 46. miejscu z notą 75,8 pkt.

Przypomnijmy, że w dzisiejszym konkursie udziału nie wziął Kamil Stoch, który wciąż nie wyleczył choroby, której nabawił się przed konkursem w Lahti.

Do zakończenia Pucharu Świata pozostało 6 konkursów. Skoczkowie trzykrotnie zaprezentują się w Norwegii – Trondheim i Oslo – dwa konkursy. Zwieńczeniem cyklu będzie trzydniowa rywalizacja na Letalnicy w Planicy w trzech konkursach – jednym drużynowym. Emocje na pewno sięgną zenitu, bo na nowo przebudowanej skoczni mamuciej będzie można pobić aktualny rekord świata Andersa Fannemela – 251,5 m!

Komentarze