PŚ w łyżwiarstwie szybkim: Drużyna na podium!

11 mar 2016, 19:50

Dzisiaj rozpoczął się niestety ostatni weekend w tym sezonie z łyżwiarstwem szybkim. Świetnie zawody w holenderskim Heerenveen rozpoczęła nasza drużyna mężczyzn, która zajęła 3. miejsce w biegu drużynowym. Polacy wystąpili w swoim żelaznym składzie – Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański oraz Zbigniew Bródka.

Sezon dobiega powoli końca, a nasi zawodnicy rozkręcają się coraz bardziej. Mimo, że w dzisiejszym biegu wystartowały tylko 4 ekipy, to naszych zawodników można pochwalić za determinację i zajęcie miejsca na podium, które na pewno podbuduje ich trochę na psychice tym bardziej, że sezon nie był jakiś rewelacyjny. W swoim biegu bezpośrednimi rywalami naszych zawodników, byli Holendrzy, którzy bardzo pewnie wygrali przed własną publicznością.

Wyniki biegu drużynowego:

1 3 Netherlands NED NED 3:42.28
2 2 Norway NOR NOR 3:43.42 1.14
3 4 Poland POL POL 3:47.03 4.75

Dzisiejszego dnia mieliśmy okazję jeszcze oglądać naszego najlepszego 500-metrowca, a mianowicie Artura Wasia, który przez cały sezon poniżej pewnego poziomu nie schodził. Dobrą formę potwierdził również tutaj w Heerenveen, zajmując bardzo wysokie, 5. miejsce. Polak miał dzisiaj bardzo dużą szansę na zajęcie miejsca na podium, które przegrał tylko o 0,01 sekundy.