PŚ Ostersund: Czternaste miejsca polskich sztafet

W obu niedzielnych konkurencjach Pucharu Świata w Ostersund Polska zajmowała czternaste miejsca. W klasyfikacji Pucharu Narodów po dwóch konkurencjach nasza reprezentacja plasuje się na trzynastej pozycji.

Sezon Pucharu Świata 2017/18 rozpoczął się od supermikstu. Polskę reprezentował duet Magdalena Gwizdoń i Andrzej Nędza-Kubiniec. Zaczęło się co prawda od karnej rundy, ale z każdym kolejnym strzelaniem i pokonanym kilometrem było już tylko lepiej. Czternaste miejsce, które zajęli Gwizdoń z Nędzą-Kubińcem jest wyrównaniem najlepszej lokaty w historii polskich występów w tej konkurencji.

Również na czternastym miejscu zawody ukończył polski zespół rywalizujący w sztafecie mieszanej w olimpijskim formacie. Po występach Moniki Hojnisz i Weroniki Nowakowskiej Biało-Czerwoni zajmowali wysokie dziewiąte miejsce. Grzegorz Guzik i Łukasz Szczurek troszeczkę osunęli się w klasyfikacji wyścigu, ale nie na tyle by wypaść z czołowej piętnastki.

Przed rokiem polskie sztafety mieszane w Ostersund zajmowały miejsca 25. i 16., w tym roku dwa razy wywalczyły 14. lokaty. Niech to będzie prognostykiem dobrego sezonu w wykonaniu biathlonowej reprezentacji Polski.

Kolejne starty w Ostersund w środę i czwartek, gdy najpierw panie, a później panowie zaprezentują się na trasie biegów indywidualnych.

źródło: Polski Związek Biathlonu/biathlon.com.pl

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA