PŚ Ostersund: Odległe miejsca Polaków w biegu na 20 km

1 gru 2017, 08:59

Pierwszy indywidualny start naszych biathlonistów w Pucharze Świata już za nami. Bieg na 20km w Ostersund nie przyniósł dobrych wyników w wykonaniu Biało-Czerwonych.

Na starcie pojawiła się trójka Polaków: Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek oraz Andrzej Nędza-Kubiniec. Wszyscy bez wyjątku spudłowali aż sześć razy, co uniemożliwiło im walkę o wysokie lokaty. Ze stratą ponad 10 minut Guzik zajął 90. miejsce, a Szczurek i Nędza-Kubiniec uplasowali się na – kolejno – 93. i 94. pozycji.

Wygrał Johannes Thingnes Boe, któremu na podium towarzyszyli Francuzi: Quentin Fillon Malliet oraz Martin Fourcade.

Kolejny start mężczyzn w Ostersund zaplanowano na sobotę. Biathloniści zaprezentują się wówczas w sprincie. Już w piątek na dystansie 7,5km z dwoma strzelaniami wystartują biathlonistki – w tym cztery Polki: Magdalena Gwizdoń, Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska oraz Krystyna Guzik.

źródło: Polski Związek Biathlonu (biathlon.com.pl)