PŚ Ostersund: Trzy Polki z punktami podczas sprintu

1 gru 2017, 22:02

Krystyna Guzik, Weronika Nowakowska i Magdalena Gwizdoń zdobyły punkty Pucharu Świata w biegu sprinterskim rozegranym w Ostersund. Najlepsza okazała się Denise Herrmann.

Krystyna Guzik podczas piątkowego występu była bezbłędna, jednak podczas biegu spisała się nieco gorzej od najlepszych biathlonistek i zajęła 19. miejsce. Weronika Nowakowska raz spudłowała i musiała pokonać karną rundę, przez co straciła przynajmniej kilkanaście sekund, co przekreśliło jej szanse na miejsce w czołowej dziesiątce i została sklasyfikowana pozycję niżej od Guzik.

Pucharowe punkty zdobyła jeszcze najbardziej doświadczona w naszej kadrze Magdalena Gwizdoń. Zaliczyła on jedno pudło i ukończyła bieg na 31. miejscu. Również jedną karną rundę musiała pokonać Monika Hojnisz, ale pobiegła gorzej i zajęła 44. miejsce.

Zawody wygrała Denise Herrmann z Niemiec, która raz się pomyliła na strzelnicy, jednak znakomicie pobiegła i wyprzedziła drugą Justine Braisaz (bezbłędne strzelanie) o ponad 15 sekund. Podium uzupełniła również strzelająca ze stuprocentową skutecznością Julia Dżyma.