Strona główna Sporty zimowe Skoki narciarskie PŚ Planica: R. Kobayashi najlepszy w kwalifikacjach! Trzech Polaków w dziesiątce

PŚ Planica: R. Kobayashi najlepszy w kwalifikacjach! Trzech Polaków w dziesiątce

0

Ryoyu Kobayashi wygrał kwalifikacje do piątkowego konkursu Pucharu Świata na mamuciej skoczni w Planicy. Trzech Polaków zajęło miejsca w czołowej dziesiątce, a piciu uzyskało kwalifikację. Bliski zwycięstwa był Piotr Żyła, ale po bardzo długim locie miał problemy przy lądowaniu.

Lider Pucharu Świata, czyli Ryoyu Kobayashi wylądował na 248 metrze i minimalnie wyprzedził Markusa Eisenbichlera, który uzyskał taką samą odległość. Trzeci po 239-metrowym skoku był Timi Zajc. W serii kwalifikacyjnej bardzo daleko po aż na 247,5 metr poszybował Piotr Żyła, ale przez bardzo niskie noty za lądowanie został sklasyfikowany na dziesiątym miejscu.

Kamil Stoch uzyskał 224 metry i był szósty, Dawid Kubacki 229 m(siódmy), Jakub Wolny 209 m (osiemnasty), Maciej Kot 215 m (trzydziesty pierwszy). Niestety awansu do konkursy nie wywalczył Stefan Hula, który skoczył jedynie 178,5 metry i był sześćdziesiąty czwarty.

Początek piątkowych zawodów wyznaczono na godzinę 14:30

Komentarze