PŚ: Podium polskiego panczenisty!

Aktualizacja: 9 gru 2016, 18:50
9 gru 2016, 17:42

Bardzo dobre informacje docierają do nas z holenderskiego Heerenveen, gdzie w ten weekend rozgrywane są kolejne zawody cyklu Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. W wyścigu na dystansie 500 metrów dywizji “A”,  2. miejsce zajął Artur Waś!

Polak swój sezon rozpoczął tydzień temu i również spisał się świetnie, ale do podium zabrakło wtedy kilka setnych sekundy. Tym razem było odwrotnie i to przeciwnicy musieli oglądać plecy naszego panczenisty, który uległ dzisiaj tylko jednemu zawodnikowi.

Waś w bezpośrednim pojedynku mierzył się ze słabym Koreańczykiem – Jun-Ho Kim’em. Linię mety przeciął w czasie 34,42 sekundy. Lepszy od niego był tylko Ruslan Murashov, który wypracował nad Polakiem aż 0,29 sekundy przewagi, co jak na tak krótki dystans jest świetnym osiągnięciem.

W wyścigu na 500 metrów dywizji “B” dość dobrze spisał się Artur Nogal, który z czasem 35,44 sekundy, zajął 7. miejsce w dużej stawce zawodników. Trochę gorzej poszło Sebastianowi Klosińskiemu i Piotrowi Michalskiemu, którzy zajęli odpowiednio 20. i 21. miejsce.