PŚ: Polacy na podium!

3 gru 2016, 15:54

Polski zespół w składzie Konrad Niedźwiedzki, Zbigniew Bródka oraz Jan Szymański, zajął 3. miejsce w wyścigu drużynowym podczas zawodów Pucharu Świata w Astanie! Nasz zespół przeciął linię mety w dobrym czasie 3:45,04 minuty. Najlepsi okazali się Japończycy – 3:44,10 minuty.

Początek sezonu dla naszych zawodników jest dość trudny, ale dzisiejszy wyścig drużynowy można uznać za bardzo dobre przetarcie po nieudanych zawodach w Nagano i wkroczenie na dobrą, “medalową” ścieżkę. W bezpośrednim starciu Polacy rywalizowali dzisiaj z Chińczykami i pewnie z nimi wygrali (o ponad 12 sekund). W samym wyścigu jechali bardzo równo i konsekwentnie.

Okazało się, ze czas 3:45,04 minuty, wystarczył na zajęcie miejsca na podium (3. miejsce), a strata do Japończyków wyniosła dokładnie 0,94 sekundy. Sensacją jest ostatnie miejsce Holendrów, a także 10. miejsce Amerykanów. Drugie miejsce zajęli Kanadyjczycy – 3:44,95 minuty.

W wyścigu na 500 metrów dywizji “B” najlepszym z Polaków był Artur Nogal, który zajął 12. miejsce. 19. miejsce zajął Sebastian Kłosiński, a 25. miejsce zajął Piotr Michalski. Michalski i Nogal wystartowali również w wyścigu dywizji “B” na 1000 metrów. Polacy zajęli odpowiednio 20. i 21. miejsce. Kłosiński również wystartował w wyścigu na dystansie 1000 metrów, ale w dywizji “A”. Polski zawodnik zajął 14. miejsce.