PŚ: Powrót Czerwonki, ale miejsce Polki dalekie

14 lis 2015, 21:30

Natalia Czerwonka powróciła do startów w Pucharze Świata w łyżwiarstwie szybkim. Polka w zaskakująco szybkim tempie doszła do zdrowia po fatalnym wypadku, w którym doznała złamania kręgosłupa.

Czerwonka zainaugurowała ten sezon w Calgary wyścigiem na 1000 metrów. Startując w słabszej grupie B uzyskała czas 1.16,98 i zajęła w niej 18. miejsce. W mocniejszej grupie A nie wystartowała żadna z Polek. Najlepsza w całej stawce była Amerykanka Heather Richardson, która wyprzedziła swoją rodaczkę Brittany Bowe i Chinkę Hong Zhang.

W rywalizacji mężczyzn wzięło udział czterech reprezentantów Polski. Najlepiej spisał się Piotr Michalski, który jako jedyny z tej czwórki ścigał się w mocniejszej grupie A. Michalski osiągnął czas 1.08,54 i o prawie 2 sekundy poprawił swój rekord życiowy. W grupie A dało mu to 11. miejsce (w grupie B dwóch zawodników było od niego szybszych). Pozostali biało-czerwoni zajęli odległe miejsca. Na 14. miejscu z czasem 1.09,42 uplasował się Konrad Niedźwiedzki, 26. z rezultatem 1.10,20 był Sebastian Kłosiński, a 31. z czasem 1.10,50 Artur Nogal.

Dziś w Calgary jeszcze rywalizacja drużynowa kobiet i mężczyzn, w której spore szanse na podium mają nasze zespoły. Panowie wystartują o godzinie 21:55 czasu polskiego, a panie godzinę później.

1000m kobiet: (klasyfikacja łączona Grupy A i Grupy B)