PŚ w Prokljuce: Zwycięstwo Dalhmeier. Hojnisz i Gwizdoń z punktami

9 gru 2016, 15:42

Monika Hojnisz i Magdalena Gwizdoń zdobyły punkty do klasyfikacji Pucharu Świata w biegu na 7,5 kilometra w Pokljuce. Zwyciężyła liderka “generalki”, Laura Dalhmeier, która była zaledwie 3.5 sekundy szybsza od Justine Braisaz. Trzecią pozycje zajęła Marte Olsbu.

Reprezentacja Polski musiała jak najszybciej zapomnieć o nieudanych zawodach w Ostersund., w których Biało-Czerwone wywalczyły zaledwie pięć punktów. Brak pucharowych punktów oznaczał odległe numery startowe. Po raz pierwszy w karierze w pierwszej grupie startowej losowana była Kinga Mitoraj. Biathlonistka z Cichego wystartowała z numerem 25. Polka tylko raz myliła się na strzelnicy, ale pobiegła fatalnie zajmując 68. pozycję.

Pierwszy raz w tym sezonie dwie reprezentantki Polski, Monika Hojnisz oraz Magdalena Gwizdoń, zdobyły punkty. Niestety żadna z pozostałych biathlonistek nie zakwalifikowała się do biegu na dochodzenie. Monika Hojnisz, która spudłowała w ostatnim strzale zajęła 24. lokatę, a Magdalena Gwizdoń również z jednym pudłem sklasyfikowana została na 27. miejscu.

Krystyna Guzik na strzelnicy myliła się dwukrotnie, a przeciętny bieg dał jej 63. miejsce. Najmłodsza w kadrze Kamila Żuk musiała trzykrotnie pokonać karne rundy i przełknęła gorycz porażki. Polka uplasowała się na 74. pozycji