PŚ Pruszków: Zwycięstwo Justyny Kaczkowskiej w wyścigu na dochodzenie!

5 lis 2017, 20:27

Justyna Kaczkowska wygrała wyścig na 3 km na dochodzenie w zawodach Pucharu Świata, które odbywają się na welodormie w Pruszkowie. W finale Polka pokonała mistrzynię świata w jeździe na czas z tegorocznych mistrzostw świata na szosie, Holenderkę Annemiek van Vleuten.

Nasza zawodniczka uzyskała w decydującym starcie wynik 3.31,261, o ponad pięć sekund lepszy od van Vleuten. Podczas sesji porannej Kaczkowski z czasem 3:30.542 wygrała kwalifikacje. 20-letnia Polka w piątek zajęła drugie miejsce w scratchu

Również w finale, ale sprintu znalazł się Mateusz Rudyk. Niestety przegrał on rywalizację o złoto z Mathew Gleatzerem. Polak w półfinale pokonał Edwarda Dawkinsa, który później zdobył brązowy medal. W ostatnim dniu rywalizacji szanse ma podium ma jeszcze Szymon Sajnok, który przed wyścigiem punktowym zajmuje 3. miejsce.

Nieco gorzej spisali się pozostali reprezentacji Polski. Julita Jagodzińska odpadła w repasażu o finał kerinu. Drużyna sprinterów w składzie Bartosz Rudyk, Alan Banaszek, Szymon Sajnok i Szymon Krawczyk została zdyskwalifikowana za falstart tego pierwszego i straciła szanse na podium, natomiast drużyna sprinterek nie zakwalifikowała się nawet do 1. rundy.