PŚ: Rekord Polski Artura Wasia

22 lis 2015, 21:54

Artur Waś pobił rekord Polski w wyścigu na 500 metrów w zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. Polski sprinter osiągnął czas 34,42 s i zajął 5. miejsce.

Waś fenomenalnie otworzył pierwszą “setkę”, w końcówce biegu popełnił niewielki błąd, co zachwiało nieco jego równowagę. Gdyby nie ten błąd, wynik Polaka mógł być jeszcze lepszy. Mimo tego, Polak wygrał w bezpośrednim starciu z Rosjaninem Muraszowem.

Najlepszy dziś był ponownie Rosjanin Pavel Kulizhnikov, który wyprzedził Kanadyjczyków, Williama Duttona i Laurenta Dubreuila.

500 metrów mężczyzn:

1. Pavel Kulizhnikov (Rosja)     34,13 s
  2. William Dutton (Kanada)     34,34 s
  3. Laurent Dubreuil (Kanada)  34,36 s

5. Artur Waś              34,42 s

W grupie B rywalizującej na tym dystansie, siódme miejsce zajął Artur Nogal, który przejechał 500 metrów w czasie 34,98 s. Na 16. miejscu uplasował się Piotr Michalski – 35,40 s.

W rywalizacji pań na 1000 metrów w grupie B, 9. miejsce zajęła Natalia Czerwonka, uzyskując czas 1.16,33, a 14. była Luiza Złotkowska – 1.16,59.