PŚ w saneczkarstwie: Bardzo dobry występ Macieja Kurowskiego w PjongCzang

19 lut 2017, 13:15

Maciej Kurowski zajął 11. miejsce w zawodach Pucharu Świata. W PjongCzang zwyciężył reprezentant Włoch Dominik Fischnaller.

Reprezentant Polski po pierwszym ślizgu plasował się na 11. miejscu. W drugim przejeździe uzyskał 13. czas, który pozwolił mu na utrzymania 11. pozycji. Dla Kurowskiego jest to zdecydowanie najlepszy start w obecnym sezonie.

Pewne zwycięstwo w dzisiejszych zawodach zanotował Dominik Fischnaller. Reprezentant Włoch w obu ślizgach uzyskał najlepsze czasy. Drugie miejsce ze stratą 0,149 s zajął Niemiec Andi Langenhan. Na najniższym stopniu podium stanął Kanadyjczyk Samuel Edney, który stracił do zwycięzcy 0,465 s.

W klasyfikacji generalnej prowadzi reprezentant Rosji Roman Repilov. Maciej Kurowski plasuje się na 25. miejscu.