PŚ w saneczkarstwie: Dobry występ Chmielewskiego i Kowalewskiego w PjongCzang

18 lut 2017, 16:51

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli 12. miejsce w zawodach Pucharu Świata w PjongCzang. Zwyciężyli reprezentanci Niemiec Toni Eggert i Sascha Benecken.

Polacy po pierwszym ślizgu plasowali się na 13. pozycji. W drugim przejeździe uzyskali dwunasty czas i ostatecznie ukończyli dzisiejsze zawody na 12. miejscu.

Wszystkie miejsca na podium w dzisiejszych zawodach zajęli reprezentanci Niemiec. Siódme zwycięstwo w tym sezonie zanotowali Toni Eggert i Sascha Benecken. Niemieccy saneczkarze odnieśli zdecydowane zwycięstwo, uzyskując najlepsze czasy w obu ślizgach. Drugie miejsce zajęli Tobias Wendl i Tobias Arlt, a na najniższym stopniu podium stanęli Robin Johannes Geueke i David Gamm.

W klasyfikacji generalnej prowadzą Eggert i Benecken, którzy zgromadzili 1040 punktów. Reprezentanci Polski zajmują 12. miejsce z 345. punktami na koncie.