PŚ w saneczkarstwie: Kolejny dobry start Chmielewskiego i Kowalewskiego

26 lis 2017, 16:54

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli 11. miejsce w sprincie zaliczanym do cyklu Pucharu Świata saneczkarzy. W niedzielnym konkursie na torze w Winterbergu zwyciężyli reprezentanci Niemiec Tobias Wendl i Tobias Artl, dla których jest to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Wendl i Artl w swoim przejeździe uzyskali rezultat – 31.622 s. Pozostałe miejsca na podium zajęli także reprezentanci Niemiec. Na drugiej pozycji dzisiejsze zmagania zakończyli Toni Eggert i Sascha Benecken -31.649 s. Natomiast podium uzupełnili Robin Johannes Geueke i David Gamm -31.667 s. Reprezentanci Polski w swoim ślizgu uzyskali czas 31.959 s. Biało-czerwoni do niemieckiej dwójki stracili 0,337 s.

Po trzech konkursach w klasyfikacji generalnej prowadzą Eggert i Benecken. Drugą lokatę zajmują Wendl i Artl, a trzecią Włosi Ludwig Rieder i Patrick Rastner. Chmielewski i Kowalewski plasują się na 12. pozycji.