PŚ w saneczkarstwie: Najlepszy wynik w sezonie dwójki Chmielewski/Kowalewski

14 sty 2017, 19:16

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli 9. miejsce w zawodach Pucharu Świata w saneczkarstwie. W Siguldzie zwyciężyła dwójka Eggert/Benecken.

Polacy w pierwszym ślizgu uzyskali dziesiąty rezultat. W drugim zanotowali dziewiąty czas i ostatecznie na takiej pozycji zakończyli dzisiejsze zawody. To najlepszy wynik biało-czerwonych w obecnym sezonie.

Bezkonkurencyjni w obu ślizgach byli liderzy Pucharu Świata Toni Eggert i Sascha Benecken. Dla niemieckiej dwójki jest to szóste zwycięstwo w tym sezonie. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Łotwy Oskars Gudramovics i Peteris Kalnins. Na trzeciej pozycji uplasowali się Włosi Ludwig Rieder i Patrick Rastner.

Dziś w Siguldzie rywalizowały również saneczkarki. Na 15. miejscu zawody ukończyła Ewa Kuls. Zwyciężyła reprezentantka Niemiec Natalie Geisenberger. Drugie miejsce zajęła jej rodaczka Tatjana Huefner, a na najniższym stopniu podium stanęła reprezentanta Rosji Tatyana Ivanova, która w pierwszym ślizgu ustanowiła nowy rekord toru.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Geisenberger. Ewa Kuls zajmuję 20. miejsce. Natomiast Natalia Wojtuściszyn plasuje się na 27. pozycji.