PŚ w saneczkarstwie: Udany występ Chmielewskiego i Kowalewskiego

25 lis 2017, 20:02

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli 9. miejsce w zawodach Pucharu Świata w saneczkarstwie. Na torze w Winterbergu zwyciężyli reprezentanci Niemiec Toni Eggert i Sascha Benecken.

W pierwszym ślizgu Polacy uzyskali czas 43.939 s. i po pierwszej części rywalizacji zajmowali ósmą lokatę. Drugi przejazd w wykonaniu Chmielewskiego i Kowalewskiego był słabszy. Polska dwójka zanotowali trzynasty czas – 44.201 s. i ostatecznie ukończyli zawody na bardzo dobrej dziewiątej pozycji z łącznym czasem 1:28.140.

Niestety w Pucharze Narodów awansu do głównych zawodów nie uzyskali Artur Petyniak i Adam Wanielista.

Drugie w tym sezonie zwycięstwo zaliczyła dwójka Eggert/Benecken. Reprezentanci Niemiec byli bezkonkurencyjni w obu ślizgach – 1:27.340. Pozostałe miejsca na podium zajęli również reprezentanci Niemiec. Na drugiej pozycji ze stratą 0,237 s. uplasowali się Tobias Wendl i Tobias Arlt, a na trzeciej Robin Johannes Geueke i David Gamm.