Strona główna Sporty zimowe Łyżwiarstwo PŚ: Słabe występy polskich panczenistów na inaugurację

PŚ: Słabe występy polskich panczenistów na inaugurację

0
Foto: missosology.info

Polscy panczeniści nie zachwycają podczas pierwszych zawodów Pucharu Świata. W rywalizacji w chińskim Harbin zawiodła w szczególności męska drużyna, która zajęła dopiero 10. miejsce. Lepiej spisały się w biegu drużynowym polskie zawodniczki.

Rywalizacja w Harbin rozpoczęła się już w piątek, jednak Polacy startowali tego dnia wyłącznie w słabszej Grupie B. Pomimo występów w teoretycznie gorszej stawce, “biało-czerwoni” nie zachwycali i zajmowali odległe pozycje.

W sobotę także spisali się poniżej oczekiwań. Najlepiej spisały się polskie panczenistki w biegu drużynowym. Polska drużyna, która wystąpiła w składzie: Luiza Złotkowska, Katarzyna Bachleda-Curuś oraz Katarzyna Woźniak, zajęły piąte miejsce. Najlepsze były Holenderki, które wyprzedziły Rosjanki i Koreanki.

Bardzo słabo spisali się z kolei mężczyźni. Polacy wystąpili bez Konrada Niedźwiedzkiego, który wraca do zdrowia po wypadku. Zbigniew Bródka, Jan Szymański oraz Adrian Wielgat zajęli dopiero 10. miejsce i wyprzedzili jedynie Chińczyków. Wygrali Holendrzy przed Norwegami i Koreańczykami.

W wyścigu na 1000 metrów, 14. miejsce zajął Sebastian Kłosiński. W rywalizacji sprinterów na 500 metrów, Piotr Michalski był 17. w stawce.

W niedzielę Polacy wystartują między innymi w wyścigach na 1500 metrów. Na starcie stanie między innymi mistrz olimpijski na tym dystansie Zbigniew Bródka. Obok niego wystartuje również Jan Szymański oraz Sebastian Kłosiński. Wśród kobiet zobaczymy Katarzynę Bachledę-Curuś oraz Katarzynę Woźniak.

PŚ w Harbin – bieg drużynowy kobiet:

  1. Holandia                –  3.04,01 min.
  2. Rosja                    – 3.06,84 min.
  3. Korea Południowa   – 3.07,91 min.

5. Polska                       – 3.09,58 min.

PŚ w Harbin – bieg drużynowy mężczyzn:

  1. Holandia               – 3.45,33 min.
  2. Norwegia              – 3.48,30 min.
  3. Korea Południowa  – 3.48,72 min.

10. Polska                    – 3.55,24 min.

Komentarze