PŚ: Słabe występy polskich panczenistów na inaugurację

12 lis 2016, 17:19

Polscy panczeniści nie zachwycają podczas pierwszych zawodów Pucharu Świata. W rywalizacji w chińskim Harbin zawiodła w szczególności męska drużyna, która zajęła dopiero 10. miejsce. Lepiej spisały się w biegu drużynowym polskie zawodniczki.

Rywalizacja w Harbin rozpoczęła się już w piątek, jednak Polacy startowali tego dnia wyłącznie w słabszej Grupie B. Pomimo występów w teoretycznie gorszej stawce, “biało-czerwoni” nie zachwycali i zajmowali odległe pozycje.

W sobotę także spisali się poniżej oczekiwań. Najlepiej spisały się polskie panczenistki w biegu drużynowym. Polska drużyna, która wystąpiła w składzie: Luiza Złotkowska, Katarzyna Bachleda-Curuś oraz Katarzyna Woźniak, zajęły piąte miejsce. Najlepsze były Holenderki, które wyprzedziły Rosjanki i Koreanki.

Bardzo słabo spisali się z kolei mężczyźni. Polacy wystąpili bez Konrada Niedźwiedzkiego, który wraca do zdrowia po wypadku. Zbigniew Bródka, Jan Szymański oraz Adrian Wielgat zajęli dopiero 10. miejsce i wyprzedzili jedynie Chińczyków. Wygrali Holendrzy przed Norwegami i Koreańczykami.

W wyścigu na 1000 metrów, 14. miejsce zajął Sebastian Kłosiński. W rywalizacji sprinterów na 500 metrów, Piotr Michalski był 17. w stawce.

W niedzielę Polacy wystartują między innymi w wyścigach na 1500 metrów. Na starcie stanie między innymi mistrz olimpijski na tym dystansie Zbigniew Bródka. Obok niego wystartuje również Jan Szymański oraz Sebastian Kłosiński. Wśród kobiet zobaczymy Katarzynę Bachledę-Curuś oraz Katarzynę Woźniak.