Strona główna Sporty zimowe Skoki narciarskie PŚ Vikersund: Niezły występ Piotra Żyły! Nowy rekord świata!!!

PŚ Vikersund: Niezły występ Piotra Żyły! Nowy rekord świata!!!

0

Piotr Żyła zaliczył kolejny dobry występ podczas zawodów PŚ w Vikersund. Polak skokami na odległość 198,5 m i 212 m zapewnił sobie 12 lokatę w konkursie.

Po pierwszej serii popularny “wewiór” zajmował 15. miejsce, jednak w drugiej znacznie się poprawił i przy pomocy kilku rywali, przesunął się o kilka pozycji do góry.

Drugi biało-czerwony Aleksander Zniszczoł nie zakwalifikował się do drugiej serii, skacząc ponad 150m, zajął 32. miejsce.

Nowy rekord świata na skoczni Vikersundbakken uzyskał Peter Prevc, który w drugiej serii konkursowej poszybował na odległość 250 metrów. Oprócz zwycięstwa w konkursie, Prevc objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ i założył żółty plastron lidera PŚ.

Dzięki 12. miejscu w dzisiejszym konkursie, Żyła przesunął się na 7. miejsce w klasyfikacji generalnej lotów i do jutrzejszego konkursu może przystąpić bez kwalifikacji.

Już w czwartek startują MŚ w narciarstwie klasycznym w Falun. Skoczkowie zainaugurują mistrzostwa zawodami na średniej skoczni. Kwalifikacje do tych zawodów w piątek 20 lutego, a walka o medale rozpocznie się dzień później, w sobotę.

Komentarze