Strona główna Sporty zimowe Skoki narciarskie PŚ Vikersund: Słabe kwalifikacje dla Polaków! Rekord świata prawie pobity!

PŚ Vikersund: Słabe kwalifikacje dla Polaków! Rekord świata prawie pobity!

1

Tylko dwoje biało-czerwonych zobaczymy w jutrzejszym konkursie indywidualnym na skoczni mamuciej w Vikersund. Kwalfikacje w znakomitym stylu wyrał Norweg Anders Fannemel, któremu tylko 0,5m zabrakło do rekordu świata w długości lotu, który od 2011r. wynosi 246,5 m. 

Kwalifikację oprócz Piotra Żyły, który kwalifikację miał zapewnioną (jest 8. w klasyfikacji generalnej lotów – przyp. aut.) w konkursie zobaczymy tylko Aleksandra Zniszczoła, lądujący na 183,5m. Zajął on 24. miejsce i jutro po raz kolejny zaprezentuje się norweskiej publiczności na Vikersundbakken.

Pozostali Polacy kompletnie zawiedli. Krzysztof Biegun, skokiem na odległość 163 m był 35, a jedną lokatę dalej znalazł się Stefan Hula, lądujący na 157 m. Bartłomiej Kłusek po raz kolejny skoczył bardzo blisko, lądując na 150,5 i zajął 40. lokatę.

Jutrzejszy konkurs, który zaplanowano na godz. 16:00 zapowiada się bardzo interesująco. Już dziś bardzo zagrożony był rekord świata Johana Remena Evensena (146,5 m – przyp.aut), bo w kwalifikacjach bardzo daleko latali Anders Fannemel – 146m i zwycięstwo w kwalifikacjach oraz Peter Prevc – 145,5m.

 

1 komentarz