PŚ w biathlonie: Punkty Polek i pech Hojnisz

Aktualizacja: 26 sty 2023, 10:35
13 gru 2019, 13:11

Dorothea Wierer wygrała piątkowy sprint zaliczany do Pucharu Świata w Biathlonie. Po punkty sięgnęły dwie reprezentantki Polski.

Włoszka dobiegła do mety z czasem 21 minut, 26 sekund i 5 dziesiątych sekundy. Na strzelnicy popełniła tylko 1 błąd.

Najlepiej z Polek spisała się Kinga Zbylut, która bezbłędnie strzelała na strzelnicy, lecz jej czas był gorszy od triumfatorki o 49 i pół sekundy. Nasza zawodniczka zajęła 14. miejsce.

Na 16. pozycji uplasowała się Karolina Żuk, która popełniła tylko 1 błąd i uzyskała czas 22 minut, 18 sekund i 2 dziesiątych sekundy.

Biegu nie ukończyła Monika Hojnisz-Staręga. Pierwsze strzelanie wyszło medalistce Mistrzostw Świata bezbłędnie, ale z powodu upadku i problemów z karabinem wycofała się z rywalizacji.

Magdalena Gwizdoń z jednym pudłem wywalczyła 63. lokatę. Jej czas był ponad 2 minuty gorszy od Wierer.