PŚ w Biathlonie: Przeciętny występ sztafety mieszanej

29 lis 2015, 16:38

Polska sztafeta mieszana w składzie Krystyna Guzik, Monika Hojnisz, Grzegorz Guziki i Łukasz Szczurek zajęła 13. miejsce w zawodach biathlonowego Pucharu Świata w Oestersund. Najlepsza okazała się drużyna Norwegii, drugie miejsce zajął zespół Niemiec, a trzecie Czech.

Jako pierwsza z naszej drużyny na trasę wyruszyła Krystyna Guzik, która na inauguracyjne strzelanie wbiegła na 12. miejscu, a dzięki stu procentowej skuteczności na dalszą część trasy ruszyła już jako czwarta. W “stójce” było znacznie gorzej, bowiem musiała wykorzystać trzy dodatkowe próby, a i to nie pomogło jej w uniknięciu karnej rundy. Zmiana z Moniką Hojnisz nastąpiła na 17. miejscu.

Hojnisz znakomicie zaprezentowała się na strzelnicy i do strefy zmian przyprowadziła naszą sztafetę na 8. pozycji. Na półmetku rywalizacji prowadzili Norwegowie, przed Czechami i Niemcami.

Na trzeciej zmianę Polskę reprezentował Grzegorz Guzik, który jeszcze przed strzelnicą spadł o kilka lokat. Nasz zawodnik strącił wszystkie krążki i ponownie był 8. W “stójce” było już nieco gorzej, gdyż musiał dwukrotnie dobierać , przez co wypadł z czołowej dziesiątki.

Jako ostatni w naszej drużynie na trasę wyruszył Łukasz Szczurek. Zarówno w pozycji leżącej jak i stojącej był on bezbłędny i ostatecznie minął linię mety na 13. miejscu. Na najwyższym stopniu podium stanęła sztafeta Niemiec, na drugim stopniu podium Niemiec, a na trzecim Czech.

Wczesnym popołudniem Weronika Nowakowska i Mateusz Janik zajęli 14. miejsce w drużynowym supersprincie, który wygrali Kaia Woeien Nicolaisen i Lars Helge Birkeland z Norwegii.