PŚ w biegach narciarskich: Polacy bez punktów w Dreźnie

Aktualizacja: 25 sty 2023, 13:03
11 sty 2020, 15:12

Lucas Chanavat wygrał sobotni bieg sprinterski zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w biegach narciarskich 2019/2020. W finale uzyskał 2 minuty, 14 sekund i 81 setnych sekundy.

Wśród kobiet triumfowała Linn Svahn. Szwedka uzyskała 2 minuty, 31 sekund i 50 setnych sekundy.

W sesji kwalifikacyjnej najlepiej spisali się Anamarija Lampič ze Słowenii i Francuz – Lucas Chanavat. Czas Lampic wyniósł 2 minuty, 30 sekund i 38 setnych sekundy, zaś Chanavata 2 minuty, 14 sekund i 72 setne sekundy.

Do trzydziestki nie zdołali awansować Polacy. W kategorii męskiej 43. lokatę zajął Maciej Staręga, zaś Mateusz Haratyk był 73. Staręga stracił do najlepszego ponad 6 sekund, zaś do awansu niecałe 2 sekundy.

Podobny los podzieliły Polki. Najbliżej sukcesu była Weronika Kaleta, która uplasowała się na 49. miejscu ze stratą 10 sekund i 81 setnych sekundy. Do awansu zabrakło około 3 sekund.

Na 51. miejscu znalazła się Monika Skinder, zaś 54. była Izabela Marcisz.