PŚ w Heerenveen: kapitalny występ Wasia!

7 lut 2015, 19:02

Artur Waś po świetnym i emocjonującym wyścigu zajął 2. miejsce w biegu na 500 metrów w zawodach Pucharu Świata w holenderskim Heerenven.

Wasia pokonał tylko Rosjanin Paweł Kolużnikow. Kolużnikow wyprzedził Polaka o 4 setne sekundy. Piotr Michalski zajął 26. miejsce, a Artur Nogal uplasował się na 42. Rywalizacja w Holandii dla panczenistów jest ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami świata, które odbędą się już w przyszłym tygodniu na Thialfie. Walka o punkty PŚ dobiega końca. Ostatnie zawody odbędą się w marcu w Erfurcie. Dużo wskazuje na to, że PŚ ostatecznie wygra Kolużnikow.

W klasyfikacji generalnej Waś jest na 3. miejscu z dorobkiem 440 punktów. Artur Nogal jest na 27. pozycji (35 punktów), a Piotr Michalski na 42. (6 punktów).