PŚ w Klingenthal: Słaby dzień Polaków. Żyła i Kubacki w trzeciej dziesiątce

10 gru 2023, 17:55

Piotr Żyła i Dawid Kubacki zdobyli kolejne punkty w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Pierwszy zajął 22. lokatę, natomiast drugi uplasował się na 28. miejscu w niedzielnym konkursie w niemieckim Klingenthal. Po raz drugi z rzędu wygrał Karl Geiger.PŚ w Klingenthal. Polacy tylko w trzeciej dziesiątce

Niedziela rozpoczęła się dla naszych skoczków źle. Maciej Kot został zdyskwalifikowany w kwalifikacjach. Powodem wykluczenia go z rywalizacji w Klingenthal był nieregulaminowy kombinezon. Dawidowi Kubackiemu, Piotrowi Żyle, Pawłowi Wąskowi oraz Andrzejowi Stękale udało się natomiast wywalczyć przepustkę do konkursu głównego.

W tym poszło Polakom jednak słabiej niż w sobotę. Do serii finałowej awansowali Żyła (132,5 metra) i Kubacki (128 metrów), którzy po pierwszym skoku zajmowali odpowiednio 17. i 23. miejsce. Z rywalizacji dopadli natomiast Wąsek (126,5 m i 37. lokata) oraz Stękała (124,5 m i tylko 40. miejsce).

Drugie skoki nie poprawiły pozycji Żyły i Kubackiego. Lepszy z Polaków skoczył 134 metry i rywalizację zakończył na 22. miejscu. Z kolei Kubacki spadł na 28. lokatę po osiągnięciu odległości 129,5 metra. Towyniki poniżej oczekiwań. Ostatni raz w  indywidualnych konkursów męskiego PŚ z rzędu bez miejsca w TOP10 Polska zaliczyła w sezonie 2015/2016. Teraz ta historia się powtórzyła.

Niedzielny konkurs w Klingenthal wygrał Karl Geiger. Rywalizację na drugim miejscu zakończył Gregor Deschwanden. Z kolei trzecie miejsce przypadło Andreasowi Wellingerowi.PŚ w Klingenthal: Najlepszy start Żyły i Kubackiego w tym sezonie

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA