PŚ w kombinacji norweskiej: Kolejne punkty Kupczaka

Aktualizacja: 18 sty 2023, 12:43
1 lut 2020, 15:34

Jarl Magnus Riiber wygrał sobotnie zmagania z cyklu Pucharu Świata w kombinacji norweskiej rozgrywanego w austriackim Seefeld. Pucharowe punkty wywalczył Szczepan Kupczak.

Riiber prowadził już po serii skoków, w której uzyskał 104,5 metra dające mu 138,6 pkt, czyli 1 minutę przewagi nad drugim Oftebro z Norwegii (105,5 m). Czołówkę uzupełniał Niemiec – Eric Frenzel (106,5 m).

Dziesiątkę zamykał Szczepan Kupczak, który uzyskał 103,5 metra, a do biegu przystąpił 2 minuty i 11 sekund za Riiberem.

Adam Cieślar był 41., zaś Wojciech Marusarz – 46.

Podczas biegu Riiber utrzymał prowadzenie dobiegając do mety z czasem 23 minut, 28 sekund i 3 dziesiątych sekundy. Na 2. miejsce wskoczył Joergen Graabak, który stracił 1 minutę i 7 sekund. Po skoku, w którym uzyskał 98 metrów, był 7.

Podium uzupełnił Vinzenz Geiger z Niemiec.

Kupczak spadł ostatecznie na 20. miejsce ze stratą 2 minut, 40 sekund i 6 dziesiątych sekund do triumfatora.

Adam Cieślar awansował na 37. miejsce, zaś Wojciech Marusarz został sklasyfikowany na 46. miejscu.